VOŠ Uničov, Hotelnictví a turismus
Stromořadí 420, 783 91 Uničov | Tel./Fax: +420 585 002 057
Menu
Edookit
Adresa
Tel

Úvod » Archiv aktualit

Archiv aktualit

Exkurze Praha 2019
25.03.2019

Exkurze Praha 2019 fotogalerie »

Jaro, slunce, poznávání, pohoda, zážitky. I tak by se dala charakterizovat letošní odborná exkurze třetího ročníku, která trvala tři dny, od 19. do 21. března, a proběhla  v rámci školního projektu Praha. 

Exkurze se po všech stránkách vydařila, nebylo snad nic, na co by bylo možné si po jejím skončení postěžovat. Vyšlo především počasí, které nezklamalo a chovalo se tak, jak se na pravé jarní počasí patří - převládalo slunečno s modrou oblohou. Dívky měly téměř celé dny vyplněné zajímavým programem, který zahrnoval například  exkurzi v pětihvězdičkovém hotelu Corinthia Tower, procházku Vyšehradem  se slavným hřbitovem, návštěvu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s výkladem, Židovské muzeum se synagogami i hřbitovem nebo expozici Lidé a peníze v České národní bance, kde naše studentky dokonce obstály ve vědomostní soutěži a získaly finanční odměnu (i když v reálném  životě tak trochu nepoužitelnou:) .

Nejvíc na žákyně zapůsobilo  slavné divadelní představení Arthura Millera Čarodějky ze Salemu v Divadle na Vinohradech, kde všichni herci, i ti méně známí, podali brilantní herecké výkony. Hra sice nebyla vůbec optimistická, ale všem přinesla nevšední umělecký zážitek, takže se některé dívky rozhodly, že do divadla začnou chodit častěji. 

Dalším velkým přínosem byla pro studentky prohlídka Pražského hradu s profesionální průvodkyní, jejíž výklad byl přesně takový, jaký by měl být: poučný, zajímavý, neotřelý a přitom poutavý, takže dívky poslouchaly její povídání opravdu velmi pozorně. Mohly si také srovnat její výkon se svým vlastním, protože během procházek Prahou žákyně podávaly ostatním svůj výklad o jednotlivých pražských památkách, který si nachystaly v hodinách cestovního ruchu.

Zkrátka exkurze se letos po všech stránkách vydařila!

D. Smolková, vedoucí exkurze

Soutěž v anglickém jazyce
25.03.2019

Soutěž v anglickém jazyce

Dne 7.3.2019 se naše škola již po několikáté zúčastnila krajského kola soutěže středních odborných škol v anglické jazyce, kterou pořádala SOŠ  v Šumperku. Vysláni byli dva žáci,  Maxim Švub z 1.A a Ladislav Podivínský z 2.A. Kluci se nebáli, bojovali, a i když se neumístili na předních místech, získali nové zkušenosti a poznatky a důstojně naši školu reprezentovali:)

Barmanský kurz
09.01.2019

Barmanský kurz fotogalerie »

Ve dnech 4. - 6. února pořádá škola základní barmanský kurz, kterého se mohou zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti. Cena kurzu je 3 000 Kč. V případě zájmu nás kontaktujte na čísle 777 615 717, kde vám podáme bližší informace. 

2. den otevřených dveří
09.01.2019

2. den otevřených dveří

V úterý dne 15. ledna 2019  se od 9 - 17 hodin koná již druhý den otevřených dveří. Areálem školy provedou zájemce o studium naše studentky, vedení školy zodpoví všechny dotazy  týkající se  studia, připraveno je i malé občerstvení. Přijďte, těšíme se na vás!

Adventní zájezd do Bratislavy
07.01.2019

Adventní zájezd do Bratislavy

Jednodenní výjezdy do zahraničí v době adventu se staly na naší škole již příjemnou tradicí. Letos ovšem nebyla na programu tradiční Vídeň. Za poznáním jsme vyrazili do hlavního města Slovenska. Výletu se zúčastnili zájemci ze všech ročníků SOŠ i VOŠ.

V Bratislavě jsme absolvovali prohlídku centra města s výkladem. Během ní studenti zhlédli areál Bratislavského hradu, Dóm sv. Martina, Slovenské národní divadlo, radnici, Primaciální palác, Michalskou bránu i další pamětihodnosti a zajímavosti města. Studenty zaujaly také sochy zdobící bratislavské ulice – např. Čumil, Schöner Náci. Náš pobyt v Bratislavě jsme ukončili návštěvou vánočních trhů, kde studenti mohli ochutnat slovenské speciality jako lokše či zemiakovou placku a nakoupit drobné dárky pro své nejbližší.

Mgr. Marcela Spurná 

pedagogický doprovod 

Den otevřených dveří
10.12.2018

Den otevřených dveří

V úterý dne 11. prosince 2018 se od 9 do 17 hodin koná tradiční den otevřených dveří. Areálem školy provedou zájemce o studium naše studentky, zaměstnanci školy zodpoví všechny dotazy, týkající se  studia, připraveno je i malé občerstvení. Přijďte, těšíme se na vás!

Předávání notebooků
03.12.2018

Předávání notebooků

Žákům prvního ročníku byly  předány do osobního užívání školní notebooky, které si po ukončení studia mohou ponechat pro vlastní potřebu. 

Horeka 112
16.11.2018

Horeka 112 fotogalerie »

Dne 6. listopadu se naše vybrané studentky 4. ročníku spolu s vyučující odborných předmětů zúčastnily kongresu Horeka 112, který se konal v Olomouci v hotelu Clarion Congress. Na programu byly odborné přednášky, např na téma Czech Tourism pro Moravu či Region láká svět.  Největším magnetem ale byl odpolední kuchařský workshop Marcela Ihnačáka, majitele a šéfkuchaře Boutique Hotel Tanzberg, na téma Židovské menu aneb co se jedlo v tomto domě. Akce byla pro studentky velkým zážitkem i přínosem,  dozvěděly se  řadu novinek z oblasti gastronomie i cestovního ruchu. 


Scholaris
07.11.2018

Scholaris

Naše škola se jako každoročně účastní tradiční přehlídky středních škol Scholaris. Jako první se tento veletrh, určený zejména žákům devátých tříd, konal dne 6. 11. v Šumperku, následovat bude Scholaris v Olomouci pořádaný ve dnech 21.- 22. 11. Deváťáci, rodiče, zastavte se u našeho stánku!  Zástupci školy všem rádi školu a studijní obor Hotelnictví a turismus představí:)

Pohodáři
25.10.2018

Pohodáři

Ve čtvrtek 25. října se žáci jako každoročně zúčastnili cestovatelské přednášky agentury Pohodáři, která tentokrát nesla název Útěk na sever. Členové agentury prchli před letošní vlnou letních veder a vyzkoušeli si vlídnou náruč severských zemí Finska, Laponska, Norska a Islandu. Jejich vyprávění a promítání ani tentokrát nezklamalo a přineslo žákům poučení, pobavení i inspiraci. 


Olima 2018
11.10.2018

Olima 2018

Během studia absolvují žáci školy celou řadu odborných exkurzí. Tou první letošní byla návštěva  festivalu pokrmů a nápojů OLIMA Olomouc 2018. V areálu Výstaviště Flora probíhaly prezentace výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina Olomouckého kraje, spojené s ochutnávkou a prodejem oceněných  potravin, dále soutěže cukrářů a kuchařů Olima Cup nebo Dny moravských vín s řízenými degustacemi. Akce byla přínosem a inspirací v dalším profesním rozvoji žáků oboru Hotelnictví. 


Seznamovací kurz GO 2018
08.10.2018

Seznamovací kurz GO 2018 fotogalerie »

Ve dnech 26. a 27. 9. 2018 proběhl v Pohořanech tradiční seznamovací a sportovní kurz GO pro naše nové studenty, žáky 1. ročníku.

Počasí nám naštěstí přálo a dva dny naplněné bohatým programem jsme si opravdu užili. První den čekaly na studenty seznamovací aktivity, při kterých poznávali sami sebe, ostatní spolužáky i třídní učitelku. Odpoledne jsme podnikli pěší výlet na Radíkov a zpět. Během cesty plnili žáci různé zábavné úkoly. Po setmění jsme si zazpívali u ohně a poté se studenti vydali na stezku odvahy. Za svou statečnost získali zlaté medaile. Druhý den bylo naplánováno sportovní dopoledne. Studenti hráli hry a procházeli stanoviště s nejrůznějšími úkoly. Na závěr si pak ještě vyrobili trička, aby měli v budoucnu na co vzpomínat.

Letošní prvňáci jsou velmi aktivní a vytvořili skvělou partu, která nezkazí žádnou legraci. Doufám, že jim to vydrží po celou dobu studia.

Mgr. Marcela Dostálová

Oznámení
23.08.2018

Oznámení celý článek »

Volná studijní místa

3. kolo přijímacího řízení
18.06.2018

3. kolo přijímacího řízení

Pro dálkové studium v oboru 64-41-L/51 Podnikání vyhlašujeme třetí kolo přijímacího řízení. Přihlášku spolu s ověřenou kopií výučního listu doručí uchazeč do školy nejpozději do 31.8. 2018. Přijímací zkoušky se nekonají. Bližší informace jsou uvedeny v sekci pro uchazeče. 

3. kolo PŘ DS 2018/19 (PDF - 213.31 KB)

Slavnostní banket 2018
14.06.2018

Slavnostní banket 2018 fotogalerie »

Znalosti a dovednosti získané v oboru gastronomie ukázaly svým vyučujícím a vedení školy dne 13. června 2018 žákyně třídy 2.A organizací banketu, který byl završením předmětu Seminář praktické gastronomie a i prokázáním  dovedností, které dívky nabyly pod vedením své učitelky Mgr. Zdenky Kučerové za dva roky studia na naší škole. Tentokrát se vše neslo v duchu sladké Francie, zejména slunečné Provence. Třída, ve které se banket konal, byla vyzdobená i provoněná levandulí a za zvuku francouzských šansonů dívky servírovaly velmi chutné a profesionálně prezentované menu. Všechny čtyři chody byly výtečné a žákyně tak ukázaly, že je zvolený obor baví a že se po ukončení studia ve světě gastronomie určitě neztratí J


Informační schůzka pro přijaté uchazeče a jejich zákonné zástupce
12.06.2018

Informační schůzka pro přijaté uchazeče a jejich zákonné zástupce

Zveme přijaté uchazeče a jejich zákonné zástupce k informativní schůzce k zahájení školního roku 2018/2019 pro první ročník denního studia, obor HOTELNICTVÍ 65-42-M/01, která se uskuteční

v pondělí 25. června 2018 ve 15.30 hod. v budově školy v Uničově, Stromořadí 420.

Budete podrobně informováni o:

- organizaci školního roku

- chodu školy

- pomůckách a učebnicích

- druhém cizím jazyce

- adaptačním seznamovacím kurzu

- praktickém vyučování.

Dále se seznámíte s Vaší třídní učitelkou a s vedením školy. V závěru schůzky s Vámi bude sepsána smlouva o studiu.

V případě dotazů volejte na 607 557 042.

Předávání maturitních vysvědčení
07.06.2018

Předávání maturitních vysvědčení fotogalerie »

Za účasti starosty města Mgr. Radka Vincoura, vedení školy, pedagogického sboru a  hostů  proběhlo v úterý 5. června v Koncertní síni v Uničově slavnostní předávání maturitních vysvědčení. 

Absolventi oborů Hotelnictví a Podnikání obdrželi kromě vysvědčení i certifikát EUROPASS - doklad vysvětlující jejich kvalifikaci pro případ zaměstnání v zemích Evropské unie.

Všem absolventům přejeme mnoho úspěchů v praxi,  dalším studiu i v osobním životě. 

2. kolo přijímacího řízení - denní studium
31.05.2018

2. kolo přijímacího řízení - denní studium

Seznam přijatých uchazečů podle pořadí: 

1.     registrační číslo 19

2.    registrační číslo  16

3.    registrační číslo  18

4.    registrační číslo   17

5.    registrační číslo   20 

 V souladu s platnou legislativou nebudou přijatým uchazečům zasílána rozhodnutí o přijetí. Datum zveřejnění seznamu přijatých uchazečů je pro uchazeče zároveň datem oznámení rozhodnutí o přijetí.

Přijatí uchazeči doručí (osobně nebo poštou) do 10 pracovních dnů (do 15. 6. 2018) od zveřejnění seznamu přijatých uchazečů zápisový lístek na sekretariát školy. Odevzdáním zápisového lístku se přijatý uchazeč stává od 1. září 2018 žákem naší školy. Pokud zápisový lístek nebude v této lhůtě doručen, zaniká právo uchazeče na přijetí a takto uvolněné místo bude nabídnuto nepřijatým uchazečům.

2. kolo přijímacího řízení
27.04.2018

2. kolo přijímacího řízení

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení : 

Termín podávání přihlášek:

do naplnění kapacity nebo nejpozději do 31. 5. 2018

65-42-M/01 HOTELNICTVÍ

denní studium, pro žáky 9. tříd ZŠ

počet volných míst 10

Podrobné podmínky na stránkách školy v sekci pro uchazeče o studium

Exkurze v Praze
16.03.2018

Exkurze v Praze fotogalerie »

Ve dnech 13. – 15. března 2018 se uskutečnila každoroční třídenní exkurze žáků 3. ročníku v rámci školního projektu Praha.

Program byl jako vždy nabitý a bohatý – studenti absolvovali například zajímavou exkurzi v pětihvězdičkovém hotelu Corinthia Tower, prochodili Vyšehrad i se slavným hřbitovem, seznámili se s chodem pražského letiště, zhlédli zajímavou expozici Lidé a peníze v České národní bance, navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, Židovské muzeum se synagogami i hřbitovem či Pražský hrad. Nechybělo ani slavné a hvězdně obsazené divadelní představení Pygmalion od G. .B. Shawa v Divadle na Vinohradech. Během procházek po centru Prahy si žáci vyzkoušeli na vlastní kůži práci průvodců cestovního ruchu, protože  podávali ostatním předem připravený výklad o jednotlivých památkách. Atmosféra hlavního města byla divoká, a i když ještě není hlavní sezóna, turistů bylo všude plno. Na Václavském náměstí se zrovna konaly početné protestní demonstrace, naopak  Hrad byl předčasně uzavřen, protože se tam  scházely mnohé známé osobnosti, aby s prezidentem Zemanem oslavily jeho znovuzvolení do funkce. 

Počasí bylo navzdory předpovědím přívětivé, a tak mohly deštníky tentokrát zůstat v taškách. Exkurze se tedy v každém směru  vydařila J.

D. Smolková, vedoucí exkurze

« 1 ... 7 8 9 10 11 »
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK