VOŠ Uničov, Hotelnictví a turismus
Stromořadí 420, 783 91 Uničov | Tel./Fax: +420 585 002 057
Menu
Edookit
Adresa
Tel

Úvod » Aktuality » Dnes jím jako... Keňan

Dnes jím jako... Keňan

Jedná se osvětovou kampaň skupiny dobrovolníků s názvem Sadba, jejímž cílem je žákům středních i základních škol zpestřit výuku prostřednictvím zábavně-naučného projektu, který se konal již jedenáctým rokem.  Studenti získali mnoho nových informací o Keni, seznámili se tím, jak žijí jejich vrstevníci v méně rozvinuté zemi, jak se učí, co jedí a jak tráví svůj volný čas. 

Školní projekt měl dvě části - teoretickou a praktickou. V té první se studenti pomocí pracovních listů a prezentace seznámili pod vedením vyučující Marcely Spurné  se základní geografickou a ekonomickou charakteristikou této africké země a dokonce si zahráli i hru, kterou jejich vrstevníci v Keni také baví. 

V části praktické si žáci pod vedením paní učitelky Zdenky Kučerové společně uvařili celé keňské obědové menu - placku chapati, hlavní jídlo chips masala a jako dezert sladké pečivo mandazi.. A i když to tak podle receptu nevypadalo, výsledek byl nejen lahodící oku, ale i překvapivě chutný. Jen ten cukr v receptu nebyl:)

Projekt měl mezi žáky úspěch a určitě přispěl i k zamyšlení nad tím, že ve srovnání s keňskými školáky  se naši studenti  mají velmi dobře. A pokud bude příští ročník vyhlášen další takový projekt, určitě se ho škola zúčastní. 

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK