VOŠ Uničov, Hotelnictví a turismus
Stromořadí 420, 783 91 Uničov | Tel./Fax: +420 585 002 057
Menu
Edookit
Adresa
Tel

Úvod » Aktuality » Exkurze v Praze 21. - 23. 9. 2021

Exkurze v Praze 21. - 23. 9. 2021

Dobrá nálada, poznávání, zážitky. I tak by se dala charakterizovat letošní odborná exkurze v rámci školního projektu Praha, které  se netradičně z důvodu epidemické situace na jaře letošního roku zúčastnili žáci dvou ročníků - třetího a čtvrtého.

Exkurze proběhla ve dnech 21.9. - 23.9. 2021 a podle ohlasů samotných žáků i jejich pedagogického doprovodu se vydařila. Vyšlo především počasí, které nezklamalo a chovalo se tak, jak se na pravé babí léto patří - převládalo slunečno. Studenti  měli téměř celé dny vyplněné zajímavým programem, který zahrnoval například  exkurzi ve čtyřhvězdičkovém hotelu Downtown, procházku Vyšehradem  se slavným hřbitovem, návštěvu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s výkladem, exkurzi  Pražského hradu s odborným výkladem a mnohé jiné. 

Na žáky také zapůsobilo  divadelní představení Český román, který byl nastudován podle románu manželky spisovatele Karla Čapka Olgy Scheinpflugové v Divadle na Vinohradech, kde všichni herci, i ti méně známí, podali brilantní herecké výkony. Hra sice nebyla vůbec jednoduchá a snadno pochopitelná, ale všem přinesla nevšední umělecký zážitek. 

Studenti měli rozdělené jednotlivé lokality Prahy, které si zpracovali,  a během procházek Prahou podávali ostatním svůj výklad o jednotlivých pražských památkách. Nejlepší ze studentů sklidil dokonce zasloužený potlesk, protože jeho výklad byl opravdu profesionální. 

Zkrátka exkurze se vydařila a věříme, že proběhnou i ostatní akce a že nám COVID  již nebude komplikovat běžný školní život!


Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK