VOŠ Uničov, Hotelnictví a turismus
Stromořadí 420, 783 91 Uničov | Tel./Fax: +420 585 002 057
Menu
Edookit
Adresa
Tel

Úvod » Aktuality » Itálie 2024 aneb La dolce vita

Itálie 2024 aneb La dolce vita

Program byl velmi rozmanitý: Po nočním transferu Rakouskem jsme se ráno lodní tramvají "vaporettem" přeplavili do Benátek - perly severní Itálie, města gondol, kanálů a 118 ostrůvků v laguně. Prohlídli jsme si například náměstí svatého Marka, Dóžecí palác, 99 metrů vysokou zvonici, most Rialto, chrám Zanipolo, kde je pohřbeno 25 dóžat, vládců Benátek, výlohy desítek obchůdků s karnevalovými maskami a museli jsme se krýt před nálety všudypřítomných holubů. Odpoledne jsme se prošli po písčité pláži Jadranu a  vyzkoušeli, jaká je teplota jarního moře. 

Druhý den jsme již odpočatí vyrazili do dvě hodiny vzdálené Verony. Zde jsme si prohlédli antickou arénu císaře Augusta z roku 30, hrad vládnoucího veronského rodu Scalla, náměstí Erbe, Signoria a samozřejmě dům, pod  jehož balkonem vyznával Romeo lásku Julii.  Odpoledne jsme strávili u nejpůvabnějšího italského jezera Lago di Garda. V městečku Sirmione jsme ochutnali  zmrzlinu, jejíž prodej je pro toto lázeňské městečko typický.

Poslední den jsme se při cestě domů zastavili v druhém největším rakouském městě Graz na řece Mur, kde jsme si prohlédli moderní stavby, ale také symbol města - hodinovou věž Uhrturm s obrácenými ručičkami, která je symbolem města. Ne nadarmo je město zapsáno na seznamu UNESCO. A zážitkem byla pro studenty určitě  i jízda prudkým tobogánem skálou zámeckého kopce.  

Zájezd se po všech stránkách vyvedl, některým se vůbec nechtělo vracet domů. K příjemné atmosféře, která vládla během celého zájezdu, přispělo totiž i počasí, které bylo opravdu jarní a slunečné a navodilo tu pravou italskou pohodu.  

D. Smolková 

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK