VOŠ Uničov, Hotelnictví a turismus
Stromořadí 420, 783 91 Uničov | Tel./Fax: +420 585 002 057
Menu
Edookit
Adresa
Tel

Úvod » Aktuality » Projekt O Ukrajině - pro Ukrajinu 14.3. 2022

Projekt O Ukrajině - pro Ukrajinu 14.3. 2022

Nejprve se žáci formou zajímavé multimediální  prezentace, kterou pro ně  připravila vyučující  cestovního  ruchu K. Biharyjová, dozvěděli základní informace i různé zajímavosti o druhém největším evropském státu, o jeho povrchu, průmyslu, přírodě,  historii, státním zřízení, prezidentovi, městech  i památkách.  Země již od 24.února 2022 zažívá ničivou vojenskou invazi ze strany Ruska,  proto byly žákům objasněny její příčiny a průběh, reakce okolních států i západních velmocí.

Jak si všechny údaje žáci zapamatovali, se ukázalo po vyhodnocení vědomostního kvízu, který si žáci ve dvojicích mohli vyplnit. 

Dále následoval blok školní metodičky prevence M. Spurné zaměřený na humanitární organizace, které v současnosti poskytují  Ukrajině  pomoc a organizují různé sbírky. Žáci si vylosovali jednu z organizací, ke které poté vyhledali na internetu potřebné údaje a vytvořili informační leták, který  prezentovali ostatním. Všichni se tak dozvěděli, jakou formou se dá postiženým na Ukrajině a také uprchlíkům pomoci. 

Celé dopoledne bylo velmi poučné a přínosné a i ti, kteří se v příčinách konfliktu zatím příliš neorientovali, získali přehled. Ukázalo se, že  mnozí žáci se již společně se svými rodiči do různých sbírek zapojili, že mají srdce na správném místě a jsou ochotni pomoci, když to někdo v nouzi potřebuje. :)

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK